Binance

Zapisałem się na akcje Gaming Factory

Zapisałem się na akcje spółki Gaming Factory u brokera mBanku. Jak sama nazwa wskazuje spółka zajmuje się produkcją gier. Cena jednej akcji to 15,5 zł. Zapisy kończą się 1 lipca 2020 r.

Spółka jest dość młoda i skupia się na produkcji gier nisko i średnio budżetowych. Przez cały czas jest moda na spółki gamingowe, a koronawirus poprzez kwarantannę spotęgował jeszcze tą modę. Spółka zadebiutuje na głównym parkiecie.

W tym roku jeszcze sporo polskich spółek chce zadebiutować na giełdzie. Przypomina mi się końcówka 2017 r. i ICO na kryptowalutach, kiedy to powstawało bardzo dużo kryptowalut i większość ICO dało dobrze zarobić zaraz po debiucie. Co było później chyba nie muszę przypominać. Jak moda przemija to najsłabsze walory potrafią mocno oberwać a czasami nawet zniknąć z rynku. Dlatego warto o tym pamiętać.

Edycja 24-07-2020

Duże zainteresowanie branżą gamingową spowodowało, że w ramach IPO dla inwestorów indywidualnych była redukcja na akcjach aż 89 % ! Spółka pozyskała ponad 17 mln zł kapitału od nowych inwestorów (sprzedaż 1,1 mln akcji serii E po 15,5 zł), dodatkowo udziałowcy spółki Gaming Factory zarobili ponad 4 mln zł sprzedają część swoich udziałów  w spółce (275 tys. akcji serii B po 15,5 zł).

22 komentarze do “Zapisałem się na akcje Gaming Factory”

 1. Dzień Dobry Prezesie,
  GF po redukacji dużo nie zostało ale zainteresowanie było kosmiczne.
  Myślisz sprzedawać z PKC na debiucie ? czy może dokupić 🙂 na long ?
  pozdrowienia dla Pana 🙂

  Odpowiedz
 2. Pozycja zredukowana z 500 szt na 55 – nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania, a przy tym liczę na duże wzrosty.

  Pozdrowiam Prezesa 😀

  Odpowiedz
 3. Hype na spółkach gamingowych to mało powiedziane. To jest już prawdziwe FOMO. Widać to po redukcji akcji Gaming Factory dla inwestorów indywidualnych na poziomie 89%. Wszyscy dostali jakieś skrawki z pańskiego stołu, chociaż kto wie może będzie jak za starych dobrych czasów w krypto 1000% up. Powodzenia. P.S. też się zapisałem i po sprawdzeniu konta maklerskiego dwa razy sprawdzałem ilość przydzielonych akcji i kwotę inwestycji, czy aby czegoś nie pomyliłem:)

  Odpowiedz
  • ja też się zdziwiłem bo tak jak napisałeś dostałem ledwie 10% tego na co się zapisałem :/

 4. Czemu warto zapisać się na akcje teraz? Czy przy debiucie będą droższe? Co to daje oprócz zebrania przez spółkę funduszy przed debiutem? Szukałem odpowiedzi jednak nic nie znalazłem więc może tu odzyskam odpowiedź. Pozdrowiam

  Odpowiedz
  • Nikt tego nie wie czy warto przed pierwszym notowaniem. Zapisując się wcześniej ryzykujesz więcej ale jednocześnie chcesz zgarnąć bonus za to ryzyko, licząc na to że otwarcie będzie wyższe niż cena emisyjna.

  • Nie traktuje mojego wpisu jako porady inwestycyjnej. Spółka chce zarobić na obecnym hype na gamingu, a ja się chcę pod ten trend podpiąć. Jak przyjdzie większa korekta na rynku albo zmiana trendu to pierwsze notowanie może nie być ciekawe.

  • Jasne, liczę się z tym. Wtedy uśredniamy kupując niżej. Już chwile Ciebie oglądam i nie dam się łatwo 🙂

 5. Dzień Dobry 🙂
  jak duży zapis Prezesie zrobiłeś jak to nie tajemnica ? jakie masz przewidywania na otwarciu ?
  Ja się zapakowałem również / 1000 sztuk /
  Dobrego Dnia pozdrawiam

  Odpowiedz
 6. Prezesie, myślę że to dobra inwestycja – właśnie jadę zapisać się na te akcje, z planem na sprzedaż najpóźniej do połowy września 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz