Binance

Moje portfolio oraz ostatnie zakupy CHP

Rozpoczynam cykl wpisów z moimi inwestycjami. Na początek może trochę o moim obecnym portfolio. Zdecydowana większość to gotówka i stable coiny dość mocno zdywersyfikowane, czekające na kryzys i większą przecenę na kryptowalutach. Kolejna pozycja to złoto i srebro w różnej formie, głównie fizyczne plus długa pozycja na dźwigni na srebrze. Z akcji nie posiadam niczego poza krótkimi pozycjami na budowlankę (Ferrovial, Budimex, Echo Investment). Następnie są kryptowaluty dość rozdrobnione: AGI, NANO, XRP, TRX, EOS, BNB, ETH, XLM, LTC, BCH, BSV, ADA, NEO, XMR, ZEC, DASH, ETC, IOTA, WAVES, MCO, STEEM, BAT, ZIL, FET, NXS, KCS, DBC, MAN, AMB, CHP, BIX.

W grudniu 2018 r. rozpocząłem inwestowanie pod zbliżającą się hossę na kryptowalutach. 10 lipca 2019 r. kiedy ustanowiliśmy niższy szczyt na Bitcoinie, postanowiłem zrealizować częściowo zyski i całkowicie zamknąć niektóre pozycje, które choć były na lekkim plusie to jednak wg mojej oceny nie rokowały dobrze na przyszłość.

W tą sobotę zwiększyłem pozycję na tokenie CoinPoker (dokupiłem na giełdzie Kucoin). Średnia cena zakupu CHP przed sobotnimi zakupami wynosiła 0,0067 $. Dokupiłem po 0,008 $ uśredniając w górę, co dało mi średnią cenę zakupu 0,0077$. CHP jest tokenem Ethereum, więc można go trzymać na większości portfeli gdzie jest ETH.

Plusy:

 • duży potencjał do wzrostów, cena ICO 0,028 $, obecna cena 0,008$,
 • deflacyjny token (co miesiąc spalanych jest ok. 1 % tokenów),
 • token używany – gotowy produkt (platforma do gry pokera działa od dłuższego czasu bez problemów),
 • przez cały czas wprowadzane są jakieś zmiany i ulepszenia,
 • granie na tokeny CHP a nie na fiaty (dla ludzi ze świata kryptowalut to ułatwienie),
 • wypłaszczenie wykresu, przetestowanie kolejny raz dna i odbicie (jest szansa że niżej już nie spadnie),
 • niższe opłaty niż na innych poker roomach,
 • bardzo dużo kasy zebrali na ICO (powinno wystarczyć autorom platformy na bardzo długi czas).

Minusy:

 • token dostępny tylko na dwóch giełdach (KuCoin i HitBTC) z czego HitBTC odradzam,
 • małe obroty i mało płynny rynek (ok. 30 k $ dziennego obrotu),
 • mała społeczność i stosunkowo mała ilość graczy w porównaniu do liderów w tej branży,
 • granie na tokeny CHP a nie na fiaty (dla ludzi spoza świata kryptowalut to utrudnienie),
 • bardzo dużo kasy zebrali na ICO (może nie chcieć się autorom już niczego więcej robić),
 • był wash trade wcześniej na KuCoinie na CHP (sztuczne zawyżenie wolumenu).

Podsumowując jak widać ilość plusów tylko nieznacznie przewyższa ilość minusów. Niestety ciężko znaleźć inwestycje gdzie mamy tylko same plusy, a jak już jest dużo więcej plusów to okazuje się że cena też jest bardzo wysoko. Najlepsze inwestycje są takie kiedy kupujemy jak większość omija dany walor z daleka. Trzeba się jednak liczyć z tym, że skoro tyle jest minusów to cena CHP może jeszcze mocno zanurkować albo token zostanie zdelistowany z giełd a platforma zbanowana i stracimy 100 % kapitału. Dlatego dywersyfikacja i nie inwestowanie całego kapitału naraz to podstawa.

Założenia na przyszłość, czekam i obserwuje rozwój projektu, przy wzroście nie dokupuje więcej, przy spadku albo dokupię jeżeli fundamenty będą OK albo sprzedam na stracie, jeżeli podzieje się coś niedobrego z platformą. Więcej o tokenie CHP możecie usłyszeć w poniższym filmiku.

10 komentarzy do “Moje portfolio oraz ostatnie zakupy CHP”

 1. Cześć
  Mam pytanie odnośnie zakupu złota/srebra. W jakim miejscu w Polsce najlepiej kupić fizycznie złoto? Z góry dzięki za odpowiedź.

  Odpowiedz
 2. Pingback: Dokupiłem kolejny raz CHP i dlaczego to nie była dobra decyzja – Blog prezesa
 3. Na platformę coinpoker, poza tokenem CHP, można wpłacać i wypłacać ETH I BTC. Myślę, że użytkownicy platformy korzystają głownie z tych rozwiązań pomijając giełdy. W związku z powyższym uważam, że wolumen w statystykach może być trochę zaniżony. Kolega ( 😀 ) potwierdza, platforma działa i można nawet wygrać jakieś drobne w darmowych turniejach (66 zł jednorazowo). Jak dodadzą trochę bajerów i postawią na dobry marketing to widzę tutaj więcej szans niż zagrożeń.

  Odpowiedz
 4. o gieldach kryptowalut jakie polecasz mowiles czasem na swoich filmach a mozesz cos polecic jezeli chodzi o normalne gieldy gdzie mozna zakladac pozycje na metale? najlepiej wplacajac jeszcze w krypto.

  Odpowiedz
 5. Pozostaje kupić np. za 1000 pln i liczyć na chwilowe spompowanie tego “shitu”, lub powolny wzrost ceny jak w ostatnich dniach. Takich projektów jest mnóstwo, w perspektywie czasu a zwłaszcza byczego marketu raczej zyskamy niż stracimy.

  Odpowiedz
 6. A można wiedzieć jeśli to nie tajemnica gdzie fizycznie metale trzymasz? W sensie u jakiegoś pośrednika czy kupujesz i zakopujesz w banku ziemskim 😉
  Ja też mam trochę metali (w dwóch lokacjach) i prócz złota i srebra mam dodatkowo platynę fizycznie i ETF, bo jakoś jestem przekonany, że jeszcze platyna wróci na swoje tory.

  Odpowiedz
  • Ja mam przetestowane Bullionstar.com i szczerze mogę polecić pod każdym względem. Znalazłem też Auvesta z Niemiec ale tutaj już trochę drożej wychodzi.
   A w kwestii platyny to nie ruszasz?

  • A tak z czystej ciekawości jeżeli korzystasz z usług jakieś dilera metali albo kiedyś korzystałeś albo ewentualnie masz jakieś informacje to możesz się podzielić? Po prostu zainteresował mnie ten temat i jakby nowy trend na rynku metali, bo do tej pory raczej każdy kupował i trzymał to gdzieś w domu albo w jakiś skrytkach bankowych czy depozytach. Teraz w dobie Internetu można inwestować w metal na drugim końcu świata 😉

Dodaj komentarz