Binance

Kupiłem akcje spółki z branży medycznej Neuca

Neuca

Kupiłem akcje polskiej spółki z branży medycznej Neuca po cenie 390 zł poprzez brokera Alior.

Neuca jest liderem w hurtowej dystrybucji farmaceutyków w Polsce. Równolegle rozwija synergiczne biznesy. Spółka Neuca ma pozycję eksperta w wielu segmentach: handlu hurtowym, produkcji farmaceutyków, marketingu, logistyce, zarządzaniu siecią przychodni lekarskich, badaniach klinicznych, telemedycynie, informatyce, reklamie i mediach.

Cena spółki jest już dość mocno napompowana, walczy obecnie o nowe ATH ale w związku z epidemią koronawirusa postanowiłem zainwestować spekulacyjne w jakąś spółkę z branży medycznej. Neuca wydaje się być dobrym wyborem ponieważ po pierwsze zarabia, co w tym sektorze nie jest takie oczywiste i ma ugruntowaną pozycję na rynku. Regularnie wypłaca dywidendy, co z jednej strony można traktować jako plus a z innej jako minus, bo pieniądze z dywidend spółka mogłaby przeznaczyć na rozwój, co przełożyłoby się na wzrost ceny akcji.

Nawet przy pojawieniu się kryzysu spółka nie powinna zanotować dużych spadków, a w przypadku niekorzystnej sytuacji z wirusem w Polsce, są możliwe nawet dość spektakularne wzrosty. Neuca posiada spółkę która produkuje między innymi maseczki ochronne, których cena w ostatnich dniach wzrosła nawet kilkukrotnie. Może to być też ciekawy zakup na dłuższy okres, nie tylko spekulacyjnie pod wirusa, bo firma prężnie rozwija się na rynku już od 25 lat.

Neuca zakup akcji

4 komentarze do “Kupiłem akcje spółki z branży medycznej Neuca”

  • Zwiększona podaż akcji na giełdzie.
   stockwatch.pl/komunikaty-spolek/NEUCA,dopuszczenie-akcji-do-obrotu-2020-02-11,ESPI,20200211_170704_0000179760
   Trafiło na giełdę 81.535 nowych akcji, nie znaczy to że od razu zostały wystawione na sprzedaż ale widać, że część się od razu ich pozbyła bo jest dobra cena.

 1. Pierwsza jaskółka dobrze wróży – dziś już pierwsza rekomendacja obniżona z kup do trzymaj. Trzeba poczekać na ‘sprzedaj’ i wtedy zacznie rosnąć ;]

  Odpowiedz

Dodaj komentarz