Binance

Zamknięcie Ferrovial na SL

26 marca 2019 r. otworzyłem krótką pozycję u brokera XTB na Grupo Ferrovial SA CFD (FER.SA)  przy cenie 20,79 z ustawionym od razu stop lossem na 25,210. Dzisiaj aktywował się SL i pozycja została zamknięta na minusie. SL był wielkości ułamka procenta mojego kapitału. Na całkowitą stratę składa się:

  • prowizja za otwarcie i zamknięcie pozycji 1 %
  • swapy 5 %
  • dywidenda 6 %
  • zmiana kursu 88 %

Podsumowanie

Pozycja zagrana pod kryzys i załamanie na rynku akcji. Niestety pomimo tego, że indeks hiszpański dołuje, nie przełożyło się to na konkretną spółkę, która idzie w kontrze do indeksu. Trzeba brać to pod uwagę przy zakładaniu pozycji, dobrze jest prześwietlić konkretnie spółkę przed założeniem pozycji, czego nie zrobiłem. Swapy za 4 miesiące nie są takie straszne – mniejsze od dywidendy (krótkie pozycje płacą dywidendy długim pozycjom).

Pozostają mi jeszcze dwie krótkie pozycje na budowlankę: Budimex, który jest na plusie i Echo Investment, który obecnie jest na minusie. Na obydwu walorach mam założony sztywny stop loss, jeżeli chodzi o take profit to będę zamykał ręcznie, w zależności od tego co się wydarzy na rynku.

Szersze omówienie w filmiku poniżej.

Dodaj komentarz