Binance

Zamknąłem kilka pozycji na akcjach

 

dziennik-prezesa-24

Sprzedałem akcje Enea po cenie 6,12 zł (SL – strata 4 %), sprzedałem akcje Sonki po cenie 8,77 zł co daje średnią cenę sprzedaży 8,42 zł (TP – zysk 44 %), sprzedałem akcje spółki Drageus Games po cenie 6,00 zł (TP – zysk 14 %).

Robi się coraz bardziej niebezpiecznie, WIG20 zszedł dzisiaj do poziomu 2000 punktów i zawisł nad przepaścią, przebicie 2000 oznacza dla mnie recesje. Koronawirus coraz bliżej jest Polski i mimo to że część akcji jest już naprawdę tanich tak jak np. Enea to mogą jeszcze mocniej potanieć jak zacznie się paniczna wyprzedaż, wtedy nawet spółki gamingowe, które są obecnie w mocnej hossie wpadną w bessę.

Zostawiłem sobie spółki wydobywające złoto, bo w zaistniałych okolicznościach przyrody radzą sobie bardzo dobrze oraz zostawiłem spółkę medyczną Neucę, która też może dać zarobić jak wirus rozhula się na dobre.

Kryptowaluty na razie trzymają się w kanale bocznym ale jak zauważę słabość rynku to pewno też się ich pozbędę albo przynajmniej zredukuję swoje pozycje.

Już niedługo cały świat mocno odczuje przestoje chińskich fabryk, a jak do tego dojdzie jeszcze wirus, to mamy kryzys murowany, wtedy lepiej posiadać aktywa, które dają dobrze zarobić. Co do krypto sprawa nadal jest otwarta.

13 komentarzy do “Zamknąłem kilka pozycji na akcjach”

 1. Prezesie a jakie aktywa preferujesz jesli okaze sie ze to początek kryzysu? Czy inwestować w spółki jak baric czy trzymać kase i zaczekać na odbicie od dna?

  Odpowiedz
 2. Nikt nie jest w stanie przewidzieć co się stanie. Mówią śmieszne rzeczy tj. że kontrolują lotniska. Polacy do Włoch masowo jeżdżą samochodami, a kto to kontroluje? Trump nic nie będzie w stanie zrobić żadną drukarką jak wirus rozhula się na dobre już po całym świecie. A to chyba kwestia kilku tygodni.

  Odpowiedz
 3. Przydałaby się w końcu ta bessa. Lepiej wcześniej niż później, lepiej to niż ma mi inflacja zjadać oszczędności, moje i mojej rodziny, dla której jedyną inwestycją jest lokata 2-3%…. Nie kupowałem jeszcze akcji, ale zacznę pewnie w tym roku. Pierwsze zakupy w takich czasach…. Troche się boje nowego ruchu, ale srebro w formie monet bulionowych też się bałem kupić, a teraz temat opanowany. Nic. Obserwujemy i działamy. Dzięki za kolejny zastrzyk wiedzy. Pozdrawiam Buddy

  Odpowiedz
 4. Nie przekonuje Cię argument, że w Stanach Trump do swoich wyborów nie pozwoli na kryzys i z największą drukarką świata będzie “łatał” dziury? Wybory już niedługo – kryzys to jego przegrana

  Odpowiedz
 5. Coś Prezesie swoją strategię naruszasz – miast kupować, póki trwa promocja, to sprzedajesz i to nie w momencie euforii… Nie lepiej kupić ETF’a na W20 oraz W40 i spokojnie doczekać wzrostów?

  Odpowiedz
  • Moja strategia zakłada reagowanie na bieżące wydarzenia, ciężko cokolwiek przewidzieć na kilka dni do przodu a na lata to już w ogóle, dlatego cały czas trzeba obserwować rynek i reagować jak się zmieniają warunki.

  • Trochę to brzmi jakby reagować emocjonalnie na zdarzenia rynkowe. Chyba że to z góry założona strategia n.p. Jeżeli WIG20 spadnie poniżej x to aktywuje stoploss na wybrane pozycje. Wcześniej brzmiało jakby strategią było dokupowanie akcji. Zatem teraz czekamy na sygnał potwierdzenia albo negacji trendu?

  • Reaguję na to co się dzieje na rynku, nie jestem w stanie przewidzieć co się stanie w przyszłości ale jestem w stanie zareagować na to co widzę tu i teraz, a nie wygląda to dobrze i rokowanie są nieciekawe.

  • No ja również uważam, że teraz trzeba ostrożnie ponieważ zbliżamy się prawdopodobnie do końca cyklu…

Dodaj komentarz