Binance

Kupiłem akcje spółek złota: Barrick i Anglogold

anglogold barrick

Dokupiłem akcje spółki wydobywczej złoto Barrick po cenie 18,33 $ za akcje (wcześniejszy zakup 13 lutego 2019 r. po cenie 12,91 $) oraz kupiłem akcje spółki wydobywczej złoto Anglogold po cenie 21,86 $ za akcję. Barrick jest drugą a Anglogold trzecią co do wielkości spółką wydobywczą złota. Posiadam już akcje spółki wydobywczej złota Newmont, którą kupowałem 13 lutego 2019 r. po cenie 33,42 $ za akcje.

Kupiłem akcje ponieważ spółki wydobywcze złota radzą sobie bardzo dobrze kiedy drożeje złoto, w tym roku Barrick dał mi już zarobić 40 % a Newmont 25 %. Złoto wyszło dzisiaj z kanału spadkowego, podobnie jak i srebro. Doszedłem do wniosku, że skończyła się już korekta na złocie, która trwała od 4 września, sporych wzrostów które rozpoczęły się w maju. Jeżeli okaże się, że mamy fałszywe wybicie i cena złota jednak nadal będzie spadać, a co za tym idzie byłaby duża szansa, że akcje spółek wydobywających złoto też będą spadać, to będę czekał żeby ewentualnie dokupić akcje Barrick i Anglogold po niższych cenach.

Wykres złota D1

22 komentarze do “Kupiłem akcje spółek złota: Barrick i Anglogold”

 1. @prezes czy Twoj plan na te akcje zaklada jakiegos stop losa? Widać panika udziela sie również na akcje z tego sektora.

  Odpowiedz
 2. Jeżeli kupujesz akcje spółek w USA to czy wpłatę na konto w mBanku robisz w $ ? Czy konwertujesz bezpośrednio przez eMaklera ?

  Pozdrawiam,
  N.

  Odpowiedz
  • Dzięki wielkie, jeśli mógłbym zapytać jeszcze co się stało że nie używasz xtb gdyż na filmikach widziałem że korzystałeś z tej platformy?
   Nurtuje mnie też zasada działania swapa na niej, zastanawiałem się czy nie otworzyć pozycji na złocie ale swap wynosił 40 zl jest ona naliczany codziennie czy tylko przy otwieraniu pozycji bądź jej zamykaniu?

  • Dalej używam XTB ale już nie pokazuje go na YT. Swapy naliczane są codziennie, a co tydzień ustalana jest nowa stawka na kolejny tydzień.

Dodaj komentarz