Piramida finansowa i schemat Ponziego
W piramidzie finansowej i schemacie Ponziego chodzi generalnie o to samo, czyli o pozyskiwanie jak największej liczby uczestników, którzy wpłacą pieniądze założycielom oraz pozyskają kolejnych uczestników, którzy wpłacą założycielom pieniądze oraz pozyskają kolejnych uczestników … Pieniądze na wypłaty zysków pochodzą od nowych uczestników, a jak wiemy ilość nowych uczestników jest ograniczona. Jeżeli nie ma dopływu nowych uczestników to piramida pada.
Dlaczego nie należy inwestować w piramidy finansowe
Po pierwsze inwestując w piramidy finansowe wspieramy działalność przestępczą. W Polsce i w większości krajów na świecie organizowanie piramid finansowych jest nielegalne. Po drugie wchodząc w schemat, o którym wiemy że prędzej czy później się skończy ryzykujemy 100 % włożonego kapitału, potencjalne zyski nie są w stanie zrekompensować nam prawdopodobnej straty. Po trzecie aby mieć szansę na zarobek to musimy rekrutować nowych uczestników, którzy przeważnie nie są świadomi, że inwestują w piramidę finansową. Nasz zysk musi być ich stratą. Nie ma innej możliwości.
Marketing wielopoziomowy (MLM)
Marketing wielopoziomowy poprzez budowanie osobistych struktur współpracowników daje złudne wrażenie budowania własnej marki i szansę na niebywały sukces, a prawda jest niestety taka, że pod płaszczykiem wolności jesteśmy osadzeni w struktury organizacji, gdzie musimy realizować narzucone nam plany sprzedażowe, dostosowywać się do wymogów organizacji i wiele innych, o których wie przeciętny pracownik korporacji.
Dlaczego nie należy inwestować swojego czasu i energii w MLM
Praca w organizacji MLM jest tak naprawdę gorszym wydaniem pracy w dużej korporacji, gdzie więcej się od nas wymaga, ba nawet sami więcej od siebie wymagamy, a mniej dostajemy w zamian. Nasza motywacja nakręcana jest marzeniem o lepsze jutro które nigdy nie nadchodzi, bo jutro jest kolejne jutro i kolejne … O wiele lepszym rozwiązaniem jest budowanie własnej marki i rozbudowywanie własnego biznesu, a jeżeli już, to choćby praca w korporacji, gdzie przynajmniej nie mamy złudzeń budowania własnej firmy.
Revenue Share
Programy Revenue Share polegają na tym, że założyciele dzielą się ze swoimi użytkownikami przychodami z reklam lub innych źródeł. Jest to swego rodzaju kombo łączące w sobie wszystko co “najlepsze” z piramid finansowych i organizacji MLM, przez co mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie dla osób szukających zarobku w internecie. Dlaczego wyglądają tak atrakcyjnie? Po pierwsze dostajemy coś w zamian za minimalną pracę, która polega np. na oglądaniu reklam i jest bezproduktywna (oczywiście powinniśmy kupić jakiś produkt albo zwerbować nowych użytkowników aby móc myśleć o jakimkolwiek sensowym zysku). Idźmy dalej, firmy typu Revenue Share oferują nam strukturę prawie taką jak w MLM, gdzie możemy wyobrazić sobie, że zarządzamy jakimiś osobami będącymi pod nami. Na koniec mamią nas jeszcze procentem składanym z naszych inwestycji, tylko i wyłącznie po to żebyśmy nie wyciągali włożonego kapitału.
Dlaczego nie należy inwestować w programy Revenue Share
- Wszystkie te programy prędzej czy później padają, jeżeli nie wyciągniemy w porę włożonego kapitału to stracimy wszystko co zainwestowaliśmy.
- Jeżeli marzy nam się zarabianie poprzez rozbudowywanie struktury poleconych użytkowników to patrz punkt 1, wszystkie te programy prędzej czy później padają i osoby którym poleciłeś ten program stracą cały swój wkład i przy okazji jakikolwiek szacunek do Ciebie.
Na tym programie zarabiają tylko i wyłącznie organizatorzy albo dobrzy sprzedawcy, którzy potrafią wszystko sprzedać, nawet program Revenue Share jakiejś nieznajomej osobie w internecie ale jeżeli jesteś dobrym sprzedawcą, to dlaczego by nie sprzedawać jakiegoś wartościowego produktu?
Czyż nie lepiej jest sprzedawać coś wartościowego, co może się komuś przydać i na czym ty możesz sporo zarobić? Jest duża szansa, że na programie Revenue Share kokosów nie zarobisz. Zastanów się nad tym, zanim polecisz komukolwiek taki program.
Tylko czyjaś strata może być Twoim zyskiem, lepiej budować relacje wygrany wygrany. Sprzedając komuś wartościowy produkt: zyskujesz zaufanie, budujesz swoją markę i co najważniejsze pozytywne relacje, z których w przyszłości może się coś ciekawego urodzić.
Wciskając komuś gówno ubrane w kolorowy papier i przewiązane złotą wstążeczką: oszukujesz innych, tracisz zaufanie, kreujesz negatywną markę i co najważniejsze, nie budujesz żadnych pozytywnych relacji ale za to masz dużą szansę stracić wielu wartościowych znajomych.
Lepiej późno niż wcale…przeczytać BlogPrezesa. Mądry Polak po szkodzie, ale wszystko prowadzi do lepszej edukacji, mądrzejszych decyzji, prostszych strategii. Dzięki Prezes. Uwielbiam Twój “optymizm”
Haha, przypomina mi to tlumaczenie sie kobiet maltretowanych przez swoich facetów, “Codziennie mówi ze mnie kocha i nigdy by mi krzywdy nie zrobil, co prawda pare razy juz podbil mi oko ale to z zazdrosci o mnie, bo tak mnie kocha.”
Dziwnie sie sklada ze te same skompromitowane osoby co rusz zakladaja nowe piramidy
Raczej Tak.
“Wciskając komuś gówno ubrane w kolorowy papier i przewiązane złotą wstążeczką: oszukujesz innych” – zgadzam się z tym w pełni. Też naciągali mnie. Tyle szczęścia, że ogarnięty był człowiek i jakoś udało się w większości wyciągnąć w dobrym momencie wkład. Naprawdę jest sporo możliwości zarabiania w legalnych biznesach. Wystarczy pomyśleć i trochę poczytać. Pozdrawiam Prezesa!
Amber gold inwestował w linie lotniczą a okazał się zwyklą piramidą finansową.
Łatwo się inwestuje nie swoimi pieniędzmi.
Dlatego też odradzam inwestycje w tego rodzaju firmy.
Matematyki nie oszukasz, jeżeli ludzie zsczną wypłacac pieniądze i nie będzie nowych naiwnych to firma zwinie się szybciej niż powstała.
Na razie sprzyja im hossa na Bitcoinie ale jak długo potrwa tego nikt nie wie.
Ja tu czegoś nie rozumiem. Jak ktoś z tak potencjalną “wiedzą” może porównywać “inwestowanie” a raczej odkupienie po znajomości upadających linii lotniczych do inwestowania w krypto walutę i giełdę kryptowalut (w coś co jest przyszłością i nie ma się co oszukiwać). Chyba zbytnio prezes nie wie ile takie giełdy dziennie przynoszą zysku na samych obrotach. Taki BitBay obroty około 5 mln $ dziennie – dane z czerwca. A taki FutureNet będzie miał od razu na starcie tysiące użytkowników od pierwszego dnia. Bo większość zarejestrowanych tam osób ma coś wspólnego również z krypto.
Poza tym proszę to powiedzieć moim naiwnym znajomym którzy po 14 miesiącach na czysto wyciągnęli już po 50-80K $ 🙂
Mi jak na chwile obecna po 3 miesiącach inwestycja się tylko zwróciła (wypłacona kasa) więc teraz tylko zyski i nawet jeśli FN padnie co jest mało prawdopodobne będę na czysto.
Inwestować warto tylko trzeba wiedzieć gdzie i kiedy. A nie wrzucać wszystko do jednego worka.
Wole dmuchac na zimne niz pozniej obudzic sie z reka w nocniku, tak jak 90 % ludzi żądnych szybkich zyskow inwestujacych w tego typu wynalazki.
Jak Pan wyliczył to 90%? Poza tym sam Pan poleca giełdy krypto na blogu a później porównuje je do Amber Gold – gratulacje. Po tych odpowiedziach to wnioskuję, że najlepiej kupić obligacje i czekać 20 lat na 5% zysku.
Lyoness i Lyconet to właściwie jedna firma. Dla mnie jest tak jak mówisz, trzeba wpłacać tysiące euro w program a wyciągnięcie astronomicznych zysków można wg. umowy zrealizować po minimum 36 miesiacach.(a póki sie nie skapniemy o co w tym chodzi to przez 36 miesiący będziemy wciągać następnych, inwestować kolejne tysiące euro i robić niepotrzebne zakupy za kilka stów miesięcznie). Program lojalnościowy to tylko przykrywka wg. mnie.
W Eurocashback nie znam zasad
Bardzo ciekawy artykuł. Znam ludzi co porzucali pracę na etacie dla programów Rev Share.
Na YT znajdziecie mnóstwo pajaców, którzy pokazują jak bardzo są bogaci dzięki tego typu programom. Teraz przy sukcesie kryptowalut będzie tego więcej.
Też Anusiak takich znam i dobrze na tym wyszli. A dzięki takim hejterom jak ty te pajace z YT zarabiają jeszcze więcej. Większa oglądalność na YT = więcej kasy w ich portfelach.
Pozdrawiam i udanego inwestowania.
Radzę omijać szerokim łukiem.
Czy moglby Pan rozwinac bardziej swoja wypowiedz?
Nie ma kodu źródłowego, nie wiadomo co to jest, nachalna reklama itd.
po inwencie w japoni dalej pan tak sadzi ze dascion to lipa?
Oczywiście że to lipa, tu nie trzeba głębszej filozofii żeby dojść do takiego wniosku.
Nie znam ale jeżeli trzeba coś kupować tylko i wyłącznie po to żeby móc zarabiać z poleceń to jest na to spora szansa.