Książki

Zestaw książek, które warto przeczytać:

 1. Sztuka spekulacji po latach tom 1 i 2 – Zenon Komar (abecadło inwestora).
 2. Giełda podstawy inwestowania – Adam Zaręba (cała masa przydatnych informacji o graniu na giełdzie nie tylko polskiej).
 3. Psychologia inwestowania – John R. Nofsinger (Inwestowanie od strony, emocji i psychologii – warto przeczytać).
 4. Teoria chaosu – Edgar E. Peter (dość trudna pozycja ale myślę, że przydatna).
 5. Inwestycyjny boom – Mark Shipman (głównie dla tych co chcieliby inwestować w towary).
 6. Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie – Nicolas Darvas (dla rozluźnienia i zmotywowania się oraz poznania trochę historii).
 7. Sekrety tradingu krótkoterminowego – Larry Williams (tytuł może być trochę mylący bo autor skupia się raczej na długoterminowym tradingu ale poza tym lektura obowiązkowa, Williams nie ściemnia tylko opisuje jasne i ciemne strony inwestycji).
 8. Analiza Price Action Trendy – Al Brooks (bardzo trudna książka zalecana dla zaawansowanych traderów ale która może sporo wnieść).
 9. Strategie Inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu – Robert C. Miner (w książce znajdziemy gotowy przepis do otwierania i zamykania pozycji, który możemy wykorzystać na różnych rynkach i w różnych przedziałach czasowych).
 10. Geometria Fibonacciego nowe ujęcie – Paweł Danielewicz (Coś dla fanów zniesień Fibonacciego i układów harmonicznych ABCD i XABCD (Butterfly, Gartley, Bat i Crab) jest też kilka słów o Alternate Price Projection (APP), dużo przykładów z rynku forex i rodzimego podwórka (WIG20)).
 11. Trader doskonały – Van K. Tharp (podejście do inwestycji od strony psychologicznej, bardzo przydatna wiedza).
 12. Uniwersalne zasady spekulacji – Brent Penfold (plusem są porady mistrzów tradingu zawarte na końcu książki).
 13. Analiza techniczna rynków finansowych – John J. Murphy (w tej książce znajdziecie wszystko co powinniście wiedzieć a analizie technicznej).
 14. Spekulacja intuicyjna – Curtis M. Faith (autor był członkiem legendarnej grupy żółwi, w książce skupia się na wykorzystaniu intuicji do gry na giełdzie).
 15. W transie inwestowania – Mark Douglas (ciekawe aczkolwiek dość trudne teorie autora, nie tylko na temat inwestowania ale za to bardzo przydatne w praktyce).
 16. Psychologia skutecznego tradingu – Steve Ward (wiele ciekawych psychologicznych koncepcji pomagających zwiększyć skuteczność w tradingu).
 17. Wspomnienia gracza giełdowego – Edwin Lefevre (jest to obowiązkowa pozycja dla każdego kto chce zostać spekulantem giełdowym, mimo że opisuje czasy z początku XX wieku, to jest nadal aktualna).
 18. Pokerowe oblicze Wall Street – Aaron Brown (pozycja nie tylko dla miłośników pokera, podejście do inwestycji i finansów od strony hazardu).
 19. Artyści rynków – Michael McCarthy (wywiady z traderami którzy naprawdę zarabiają: Raoul Pal, Ray Barros, Linda Raschke, Peter Cruddas, Jack Schwager, Ticky Fullerton, Brett Steenbarger, Graham O’Brien).
Share